+420 739 057 446 info@fyziolucie.cz

Reference

Na fyzioterapeutku Lucku jsem dostala po dlouhém hledání doporučení od své kolegyně z práce. Po několika operacích břicha mě začala docela dost bolet jizva. Nevěřila jsem sice tomu, že by rehabilitace mohla v mém případě pomoci, ale rozhodla jsem se, že to alespoň zkusím. Přivítala mě milá, usměvavá mladá slečna, pro kterou nebylo nic problém.

Ve svém přístupu ke klientovi je velmi profesionální a empatická. Nejen, že vysvětlí, co a proč bude dělat, ale hlavně má úžasně šikovné a citlivé ruce, které pomáhají. Je mi sympatické také to, že se stále vzdělává a učí se nové metody terapie, které nenásilně zavádí do své odborné praxe. Jizva na břiše mě sice stále ještě občas bolí, ale za ty tři roky, co k Lucce chodím, cítím podstatnou změnu. Vím, co udělat pro to, aby byla bolest mírnější, a vím o dvou citlivých rukách, po jejichž působení se vždycky cítím skvěle. 🙂 

Bára, Příbram

Lucce děkuji za rozcvičení nohy po operaci kolene. Pomohla mi aktivovat oslabené svaly, naučila mě cviky, aby mě nebolela záda, jak pečovat o novou a hlavně o starou jizvu, která je občas příčinou, proč mě koleno bolí a nechce se ohýbat. Občas Lucka použije na přetížené svaly nebo bolavá místa tejpy, což mi velmi pomáhá.

Lucka je vždy usměvavá a pohodová. Cviční probíhá v příjemné atmosféře, učím se nové cviky a zároveň se dozvídám, co můžu ještě při cvičení doma zlepšit. Po terapii od Lucky odcházím vždy lehkým krokem a plná energie. 🙂

Vlaďka, Praha 5

Má spolupráce s Lucií začala v létě 2015 zatejpováním nataženého svalu na noze, ale tím zdaleka neskončila. Trápila mě nepravidelná menstruace, kterou jsme dokázaly společnými silami – pomocí metody Ludmily Mojžíšové – upravit téměř k dokonalosti : ) Z čehož mám velkou radost a tímto Lucii děkuji! V  mezičase jsme ještě pracovaly na úplném uzdravení nataženého svalu, popřípadě na akutních bolístkách. Nyní se věnujeme cvičení, posilování středu těla, správnému držení těla… Cvičení pod jejím dohledem mě baví a motivuje. Z každé návštěvy si odnáším dobrý pocit a občas i nějaký ten zajímavý receptík na dobré jídlo. 🙂 

Petra, Dobřichovice

K Lucii chodím už skoro 4 roky. Na návštěvu se vždy velmi těším, protože vím, že ať přijdu s jakýmkoliv problémem, vždy se mi uleví. Oceňuji zejména její individuální přístup k řešení problémů. Jsem velmi spokojen a návštěvu u ní mohu vřele doporučit.

Michal, Praha 8

K Lucii jsem se dostala před několika lety ještě jako k nedostudované fyzioterapeutce, když jsem po úraze na lyžích měla „zamrzlé rameno“. Společně jsme to zvládly pomocí jejích vědomostí, šikovných rukou, ale také tím, že vyžadovala a očekávala aktivní přístup i ode mě. Po několika měsících jsem měla rameno v pořádku a pohyblivé v plném rozsahu.
Mohu říct, že Lucie a její přístup se mi líbily hned od počátku.  Chodím k ní stále, k dnes už dávno dostudované fyzioterapeutce, která se neustále vzdělává. V mezičase mi pomohla i s dalšími problémy, včetně tzv. „ostruhy“, pouze pomocí svých šikovných a citlivých rukou – a to už je co říct! Jsem z ní jednoduše nadšená. Je příjemná, milá, bezprostřední a velmi profesionální.
 
Stále více si uvědomuju, že Lucie je právě taková fyzioterapeutka, jakou si člověk musí považovat a udržovat pro „úrazy budoucí“. 🙂 I když samozřejmě doufám, že jich moc nebude. Ale člověk nikdy neví.
Silvia, Praha 5

Lucii jsem původně vyhledala kvůli bolestem v bedrech po dlouhém cestování autem. Nakonec jsem s ní absolvovala přípravu na těhotenství (dle Mojžíšové), těhotenství a nyní se těším, že mi pomůže dát se dohromady i po porodu. Oceňuji, že k problému přistupuje komplexně a neřeší pouze symptomy.

Zároveň mi vyhovuje, že vždy dostanu za úkol provádět pouze jeden nebo dva cviky, navíc většinou jednoduše proveditelné. Motivuje mě k tomu, abych je opravdu poctivě prováděla, a výsledek se tudíž dostaví. Za bonus považuji, že je Lucie fajn člověk a vždy se k ní těším.

Zuzana, Řeporyje

Mgr. Lucie Melounová Šimková

Praxe:
od 2011 Soukromá fyzioterapeutická praxe FyzioLucie
2010-2011 Rehabilitace a fyzioterapie – fyzioterapeutická ambulance
Ústřední vojenská nemocnice Praha – ambulance, lůžková oddělení
2010 Fyzioterapeutické, regenerační a rekondiční služby v soukromém wellness studiu
2009 RAF – fyzioterapeutická ambulance
2008 – 2009 Instruktorka skupinového rehabilitačního cvičení pro pacienty po operaci totální endoprotézy kyčelního kloubu

Odborné vzdělání:

2008 – 2011 magisterské studium fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy v Praze
2005 – 2008 bakalářské studium fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy v Praze
Absolvované kurzy:
2016 Speciální kineziologie pohybového aparátu člověka – diferenciální diagnostika a terapie (Šifta)
Tajemství pánevního dna I. (Sahani Skálová)
Rehabilitační léčba některých druhů ženské sterility metodou L. Mojžíšové (Bezvodová)
IV. ročník Symposium sportovní medicíny  a dalších věd ve vrcholovém sportu (Dříteč)
Hluboký systém stabilizace páteře (Bitnar)
2015 Reflexní terapie (Pataky, Patakyová)
Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxi (Bitnar)
Fyzioterapeutické přístupy a metody v těhotenství a po porodu (Baranová)
2014 Aktivní segmentální centrace – dynamická stabilizace (Švejcar)
2013 Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence (Špringrová)
2012 McKenzie metoda část „A“ (Nováková)
Diagnostika a terapie funkčních poruch hybné soustavy (Bezvodová)
2011 Metoda Roswithy Brunkow a její využití v prevenci a terapii poruch pohybového aparátu (Špringrová)
2010 Mobilizace SI kloubu a L páteře metodou Ludmily Mojžíšové (Volejníková)
Terapeutické využití kinesiotapu (Šůrová)
Konference „Taping ve fyzioterapii“
2009 Mobilizace žeber metodou Ludmily Mojžíšové (Volejníková)
Ošetření svalového dna pánevního metodou Ludmily Mojžíšové (Volejníková)
Klinický seminář vedený Prof. MUDr. Karlem Lewitem, DrSc

CHCETE SI REZERVOVAT TERMÍN TERAPIE?

Počet roků praxe

Počet absolvovaných kurzů

%

Specializace na pánevní dno