Jak probíhá terapie

i

Dotazník

Před prvním osobním setkáním zasílám klientkám všeobecný dotazník, který mi pomáhá udělat si obrázek o celkovém stavu. Někdy mohou problémy způsobovat i úplně jiné části těla, než pak skutečně bolí. Není proto výjimkou, že při problémech s krční páteří je potřeba nejprve uvolnit hrudník nebo pánev. Každá otázka má svůj smysl a odpověď na ni zůstane jen mezi námi.

Vstupní vyšetření

Na základě dotazníku už mám určitou představu o tom, co je mým úkolem. Během prvního setkání vyšetřím problematická místa pohmatem, kontrolou hybnosti nebo si je prohlédnu v pohybu. Zároveň si při detailním rozhovoru ověřím, s čím do ordinace přicházíte, čeho si přejete dosáhnout, jaké máte časové i finanční možnosti. Zajímají mě i vaše sportovní a volnočasové aktivity, které mohou váš stav zhoršovat (typicky běh, jednostranné sporty nebo sezení u počítače).

d

Plán terapie

V závislosti na tom navrhnu terapeutický postup – nabídnu časový odhad řešení problému s ohledem na všechny faktory. Čím více budete ochotní se zapojit a být aktivní, tím méně času léčba nebo náprava zabere. Běžně klientkám ukazuji cviky na doma, provedu uvolnění stažených a bolestivých míst a mobilizaci problémových částí těla. Průběžně kontroluji reakci klientky na fyzioterapii – některé změny jsou cítit a vidět už po prvním setkání.

Dlouhodobá spolupráce

S klientkami často navazuji dlouhodobou spolupráci, pokud se rozhodnou pokračovat i po vyřešení akutního problému, se kterým přišly. Společně pak pracujeme na udržení bezbolestného stavu, posílení opomíjených svalů, prevenci různých blokád a přetížení, ale i zlepšení fyzické kondice a sportovního výkonu. Ženské tělo v produktivním věku potřebuje širokou škálu péče, která vám pomůže udržet se v nejlepší možné formě.

Kde a jak mě najdete

NZZ Fyzioterapie Mgr. Lucie Melounová

Telefon: +420 739 057 446 (pokud se mi nemůžete dovolat, zašlete mi SMS s heslem „Fyzioterapie“ a já se ozvu, jakmile to bude možné)

Email: info@fyziolucie.cz (preferuji komunikaci skrze email, prosím o pochopení)